Dobudowany do zbiornika budynek strefy wejścia ma kształt, niekonkurującej z zabytkowym otoczeniem, prostokątnej bryły. Na jej szczycie umieszczono, najdłuższą w Europie (46,5 m), multimedialną drukarkę wodną, która wyposażona w fotokomórkę rozsuwa się przed wchodzącymi i wychodzącymi zwiedzającymi. Do budowy strefy wejścia wykorzystano materiały naturalne, takie jak beton, szkło oraz miedź. Uzupełniają one materiały wykorzystane w zbiorniku i w sąsiadującej z nim historycznej wieży ciśnień.
Hydropolis - więcej niż rewitalizacja
Jak zauważają autorzy, wydanej w 2010 roku przez Politechnikę Wrocławską, monografii „Zabytki techniki Dolnego Śląska: „Kompleks wrocławskich wodociągów jest jednym z najważniejszych wśród istniejącychna świecie obiektów związanych z historią rozwoju maszyn parowych oraz techniką zaopatrzenia w wodę. Choć od kilku lat był wyłączony z ruchu i nieudostępniany, jest opisywany w literaturze poświęconej zabytkom techniki. MPWiK, wypełniając statutowe obowiązki, nie tylko dba o zabytki, ale także stara się nadawać im nowe funkcje, czego doskonałym przykładem jest właśnie Hydropolis- efekt jednego z naszych projektów.

Polska posiada bardzo wiele placówek muzealnych i wystawienniczych dawnego typu, w których kontakt odbiorcy z eksponatami nie ma charakteru interaktywnego i wiele z nich podziwiać można jedynie w gablotach. Tymczasem wystawy wykorzystujące multimedia to w wystawiennictwie światowym FAKT, a nie tylko trend. Nie ma dziś nowoczesnego centrum poznawczego, muzeum czy wystawy, nieposługującej się multimediami czy multimediami mobilnymi.
Zapraszamy do Hydropolis! Więcej na: http://hydropolis.pl/